The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

Hakkında

Kariyer

Birlikte tüm kritik teknolojilerin kesintisiz çalıştığı bir dünya inşa ediyoruz. Vertiv, kritik güç ve termal yönetim sistemleri için kritik altyapı teknolojileri tasarımında, üretiminde ve dağıtımında küresel bir liderdir.

Pozisyon Arama

Sales Talent Graduate Program

Our Sales Talent Graduate Program is a 1-year program to accelerate your transition from a fresh graduate into the business world and to kick-start your career in Sales.

At Vertiv, we will provide you with the opportunity to experience and learn, to prove yourself and to develop. You will be granted real responsibilities and the chance to have an impact from day one.

 

Program Success Stories


Marco Givonetti - building critical systems at Vertiv, after the Sales Talent Graduate Program
Marco Givonetti
Quote sign

The Sales Talent Graduate Program is the perfect career-enhancer that provides the proper competencies and skills for becoming the future leader in a top tier international company like Vertiv.

I had the chance to experience different approaches and visions through a specific rotational program related to technical sales and to develop the basis for a successful and long-lasting career.

Quote sign

Inigo Arangurem Miranda - empowering the digital world we live in, with Vertiv
Inigo Aranguren Miranda
Quote sign

The best thing about the program is being part of different fields of work, meet people from different countries and also being involved in organizing meetings and learns, which give you an insight into what others in the company do.

Quote sign

Lucia Bandolin - the people behind the vital applications today, with us at Vertiv
Lucia Bandolin
Quote sign

When i started this Graduate Program I was like a seed with little roots created during the university studies.

Vertiv has started watering me constantly and has allowed my roots to grab the land and grow with confidence in a rich environment. I hope to keep on growing higher and higher fed by the knowledge and the passion of this company. Thank you for this opportunity.

Quote sign

Piotr Dominski - sales talent graduate at Vertiv, making the digital world possible
Piotr Dominski
Quote sign

What fascinated me the most during my traineeship was the feeling that I was seen as one of the co-workers - and the freedom to carry out the tasks entrusted to me, the real responsibility, the feeling that what you are working on is important and has impact on the company.

Sales Talent Graduate Program is not only a job it's a chance to meet wonderful people, the possibility to travel around the world and a wide training package. Be brave, dream big and join Vertiv!

Quote sign

Vertiv olarak, kritik teknolojilere yönelik çözümler sunmak için tasarlanmış bir şirketiz. Bu çözümler de, çoğu zaman elimizde farklı bakış açıları ve fikirler olması sayesinde geliştirilir. Dolayısıyla, yaptığımız her şeyde kapsayıcı bir ruh olması şaşırtıcı değildir. Faydalanabileceğimiz büyük bir birikimin olması, bizi çeşitliliğe sahip bir şirket yapmakla kalmaz. Daha iyi bir şirket de yapar.

Vertiv, çeşitliliği destekleyen ve teşvik eden, katılımcılığı kucaklayan ve bireylere karşı saygılı olmayı amaçlayan küresel bir iş yeri oluşturmak için büyük bir çaba gösterir. Çeşitli sosyal çevrelerden parlak, hevesli ve yetenekli insanları bir araya getirmenin yeni fikirler ve heyecan verici bir enerji doğuracağına inanıyoruz.

Çalışanlarımız için terfi, transferler, maaşlar, yan haklar, kariyer koçluğu, şirketin sponsor olduğu eğitimler, eğitim desteği ve sosyal ve eğlence programları bakımından tercih edilen bir işveren olmaya çalışıyoruz.

Vertiv'in Eşit İstihdam Fırsatları politikası, ırk, renk, din, cinsiyet, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği, yaş, engellilik, ulusal köken, gazilik durumu veya geçerli yasa veya yönetmeliklere göre yasa dışı olarak değerlendirilen herhangi başka bir etken temelinde hiçbir çalışana karşı ayrımcılık veya taciz yapılmamasını sağlar.

Programs to Help You Succeed

  • At Vertiv, we strive to create the perfect environment for you to build on your talents.
  • Our competency-based talent management system will help you to realize your full potential. We integrate learning and development programs, which are internally designed and realized at our Academy, with opportunities to learn and grow by taking on new projects or roles.
  • In the dynamic and demanding business environment in which we operate, we believe in learning programs being part of a long-term strategy. We offer a wide range of technical training programs for you to excel as a specialist in your field as well as a complete set of personal development opportunities.

Dil ve Lokasyon