The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

About Vertiv

Tarihçe

Yeni bir şirketin girişimci ruhu ile köklü bir liderin kaynaklarının ve ulaşabildiği pazarların bir araya getirilmesi.

Vertiv ve iş ortakları, sektörü değiştiren çözümlerle dolu uzun geçmişi ve yenilikler üretme konusundaki haklı ünü ile güç, soğutma, erişim ve denetim, izleme ve yönetilebilirlik alanlarında çıtayı yükseltmeye devam ediyor.

Size ihtiyacınız olan uzmanlığı, talep ettiğiniz güvenilirliği ve sadece global bir iş ortağının sağlayabileceği kaynakları sunuyoruz. Bu sayede teknolojinin ana bilgisayarlardan buluta doğru geçirdiği evrim sırasında ve iş dünyasının her alanına yayılmasında öncülük etme fırsatını bulduk.

Ancak sektörün lideri haline gelmemiz bir anda olmadı. Ürünlerimizin kökleri bilgi çağının başlangıcına kadar uzanırken, organizasyonumuz da 2000 yılında Emerson'ın kritik altyapı teknolojilerini Network Power şemsiyesi altında toplamasıyla ortaya çıkmaya başladı. Asco ve Liebert markalarının bir araya gelmesiyle oluşan Emerson Network Power, kurulmasının hemen ardından veri merkezleri, telekomünikasyon ağları, sağlık ve endüstri tesisleri ile ticari tesislere yönelik güç, termal yönetim ve izleme çözümlerinin sağlanmasında lider konuma yükseldi.

Emerson, 21. yüzyıl boyunca bu iş alanına yatırım yapmayı sürdürdü. Telekomünikasyon sektöründeki varlığını artırmak için 2004 yılında Marconi'nin erişim şebekesi ve enerji işletmesini satın alan Emerson, muhafaza sistemleri portföyünü güçlendirmek için 2006'da Knurr firmasını, yazılım ve uzaktan yönetim özellikleri kazanmak için 2009'da Avocent'i ve özellikle endüstriyel uygulamalara yönelik enerji çözümleri yelpazesini büyütmek için 2010'da Chloride'ı satın aldı. Şirket, bu dönem boyunca kritik teknolojiler için daha yüksek güvenilirlik, daha fazla verimlilik ve gelişmiş esneklik sağlayan yeni kritik altyapı çözümleri geliştirmeye devam etti.

Emerson Network Power, en son olarak veri merkezi altyapı yönetimi (DCIM) ve entegre altyapı alanlarında sektöre öncülük etmiştir. Trellis DCIM platformu, veri merkezi yönetimini geliştirmek amacıyla gerçek zamanlı veriler kullanan ilk platform oldu ve Gartner tarafından yayımlanan her DCIM Magic Quadrant incelemesinde lider konumda olduğu belirtildi. Emerson Network Power ayrıca entegre bir sıra bazlı altyapı çözümü sunan ilk şirket oldu ve önde gelen veri merkezi geliştiricileriyle ilk tamamen modüler bağımsız veri merkezleri üzerinde çalıştı.

Emerson Network Power tarafından sunulan tüm çözümler ve bu çözümlerin arkasındaki kadro artık Vertiv'in bir parçası. Vertiv olarak olanakları zorlayan, görevlerin gerçekleşmesi açısından kritik teknolojilerin tasarlanması, oluşturulması ve sunulması misyonumuzu desteklemek üzere geçmişteki başarılarımızdan yararlanarak becerilerimizi ve kararlılığımızı artırıyoruz.

ZAMAN TÜNELİ

1985

Emerson, yüksek kullanılabilirliğe sahip güç sistemleri için çok önemli olan güç transferi anahtarları sağlayan ASCO'yu satın aldı.

1987

Emerson, bilgi teknolojisi sistemlerine yönelik termal yönetim ve güç koruması alanlarında öncü bir şirket olan Liebert Corporation'ı satın aldı.

2000

Emerson, kritik altyapı teknolojilerini bir marka altında birleştirmek için Network Power şirketini kurdu.

2001

Emerson Network Power, Çin'in lider ağ gücü sağlayıcısı Avansys'i satın alarak ve Emerson Network Power Hindistan şirketini kurarak Asya pazarındaki payını artırdı.

2004

Emerson Network Power, Marconi'nin erişim şebekesi ve güç sistemi işletmesini satın alarak telekomünikasyon sektöründeki çözüm yelpazesini genişletti.

2006

Emerson Network Power, muhafaza sistemleri sağlamada lider konumdaki Almanya merkezli Knürr AG şirketini satın aldı.

2007

Emerson Network Power, veri merkezi enerji tüketimini azaltmaya yönelik 10 aşamalı kapsamlı bir süreç olan Energy Logic'i pazara sundu.

2009

Emerson Network Power, hizmet işlemcisi yönetimi ve veri merkezi yönetimi yazılımları ile KVM çözümleri sağlamada lider konumdaki Avocent'i satın aldı.

2010

Emerson Network Power, veri merkezi pazarı için tasarlanan ilk entegre, sıra bazlı DC KGK olan NetSure™ DC KGK sistemini pazara sunar.

2010

Emerson Network Power, Avrupa pazarında önemli bir yeri bulunan ve endüstriyel uygulamalar için özelleştirilebilen güç çözümleri sağlayan yenilikçi KGK üreticisi Chloride'ı satın aldı.

2011

Emerson Network Power, entegre ekonomizasyona sahip Liebert® DSE hassas soğutma ünitesini pazara sunarak veri merkezlerinin serbest soğutma kullanabilme özelliklerini geliştirdi.

2012

Emerson Network Power, gerçek zamanlı bir veri merkezi altyapı yönetimi çözümü olan Trellis platformunu pazara sundu.

Emerson Network Power, Smart Solutions modüler ve entegre altyapı çözümleri ailesini pazara sundu.

2014

Emerson Network Power, entegre iletişim ve yönetim özelliklerine sahip yüksek verimli bir büyük veri merkezi KGK sistemi olan Liebert eXL sistemini pazara sunar.

Emerson Network Power, veri merkezi inşasına getirdiği tamamen modüler bir yaklaşımla Facebook'un hızlı dağıtım veri merkezini (RDDC) desteklemesine yardımcı oldu.

Emerson Network Power, diğer önde gelen teknoloji üreticileriyle birlikte çalışarak bant dışı sunucu yönetimine yönelik açık ve ölçeklenebilir teknik özellikler olan Redfish'i oluşturur.

2016

Vertiv, bağımsız bir şirket olarak sektöre giriş yaptı.

Dil ve Lokasyon